facebook
Francouzská Polynésie -

Francouzská Polynésie

Popis destinace

Francouzskou Polynésii tvoří 118 ostrovů, nicméně pro většinu lidí je zosobněním Francouzské Polynésie ostrov Tahiti. Ten je součástí Společenských ostrovů, které tvoří hlavní souostroví Francouzské Polynésie. Tvoří je hornaté, bohatě porostlé sopečné ostrovy, které jsou chráněny předsazenými korálovými útesy. O hornatém Tahiti se často mluví, jako by to byla celá Francouzská Polynésie. Možná také proto, že na tomto ostrově leží hlavní město Papeete a mezinárodní letiště Faaa. Když návštěvnící o Tahiti ztratí zájem, vrhnou se rychle za poznáváním dalších ostrovů jako Moorea, Bora Bora, Raiatea, Tahaa, Huahine a Maupiti. To je pravý ráj pro romantickou dovolenou.

Souostroví Tuamotu je největším polynéským souostrovím. Leží severovýchodně od Tahiti a rozprostírá se na obrovské vodní ploše o rozloze více než 4 000 000 km2. K nejdůležitějším atolům, což jsou kruhové korálové útesy s centrální lagunou, patří Rangiroa, Manihi, Tikehau a Fakarava. Souostroví je známo svými fantastickými podmínkami pro potápění a produkcí černých tahitských perel.

Souostroví Markézy se nachází blízko rovníku. Krajinu dvanácti markézských ostrovů tvoří strmě se zvedající hory sopečného původu, hluboké propasti a strmé skalní stěny. Divoká příroda těchto ostrovů, v níž žijí volně koně a kozy, patří k nesrovnatelným pokladům Polynésie. Také malíř Paul Gauguin a šansoniér Jacques Brel se do těchto ostrovů zamilovali. K nejdůležitějším ostrovům patří Nuku Hiva, Ua Pou, Ua Huka a Hiva Oa.

Gambierovy ostrovy, které tvoří čtrnáct malých hornatých ostrůvků, leží severně od obratníku Kozoroha. Pro krajinu jsou typická vodou omývaná horská úbočí a široce zakřivené zátoky. Jižnější poloha způsobuje chladnější klima než je na Tahiti. Vody lagun na Gambierových ostrovech jsou pověstné tím, že se zde daří vysoce kvalitním černým perlám.

Ke skupině Australských ostrovů patří pět hornatých sopečných ostrovů: Rurutu, Tubuai, Rimatara, Raivavae a Rapa. Zdejší ostrovní krajinu tvoří jemné horské pásy, které nejsou vyšší než 300 metrů. U obratníku Kozoroha tvoří nejjižnější část Francouzské Polynésie. Klima je i zde chladnější a sušší než na Tahiti.

Francouzská Polynésie je také pěstitelem vzácných perlorodek, které samy od sebe plodí ceněné černé perly.Dodnes se neví, proč tomu tak je. Může to být způsobeno např. extrémně teplou vodou v okolních mořích. Černé perly jsou velmi luxusní zboží oblíbené třeba u japonské císařovny.

Velká cesta po ostrovech Francouzské Polynésie - Francouzská Polynésie -

Velká cesta po ostrovech Francouzské Polynésie

11
Velká cesta po ostrovech Francouzské Polynésie - Francouzská Polynésie

Velká cesta po ostrovech Francouzské Polynésie

11
Více informací od 115 000

Recenze

loading